utorok 22. novembra 2016

Archív: Vysoké Tatry

Strelecká veža ( 2130 m.n.m. )
1.9.2006

Pôvodný zámer bol vystúpiť na Svišťový štít, no počasie nedovolilo :(
Tak sme sa prešli na Streleckú vežu.

--
Vysoké Tatry - Stará Lesná
8.12.06 - 10.12.06

Tím: Stano, Juro, Tomáš - Tučko, Tomáš - Hrnčo a ja

Boli sme zmontovať nejaký ten IKEA nábytok do zrubu v Starej Lesnej. O kvalite nábytku sa nebudem vyjadrovať. V sobotu podvečer sme sa prešli na Zamkovského chatu, taká romantika po tme. Ešte že máme čelovky:) No a v nedeľu sme šli skoro ráno domov, lebo došli roboši montovať zárubne a mali hlučné pomôcky:(

--
Vysoké Tatry
16. - 19.8.2007

Ocinov biznis víkend v Starom Smokovci so zámerom zdolať niektoré z Tatranských končiarov. Počasie nám ako tak prialo iba v piatok, keď sa nám podarilo vystúpiť na Končistú. No a v sobotu sme absolvovali iba malú prechádzku na Zamkovského chatu.


--
Vysoké Tatry
24. - 29.8.2007

Koniec leta, ako každý rok, vo Vysokých Tatrách. Tento rok sa nám podarilo zdolať Rysy, od Morského Oka (z Poľskej strany) a taktiež Čierny štíť pomocou horských vodcov z HZS.

--
Vysoké Tatry
16. - 21.7.2010

Spolu so Susan sme prežili 6 dni vo Vysokých Tatrách. Počasie neprialo každý deň, no podarilo sa nám urobiť niekoľko výletov.

V sobotu skoro ráno o 5, sme mali odvoz na Sliezsky dom. Odtiaľ na Poľský hrebeň, Prielom, Zbojníčku chatu späť na Hrebienok a dolu do Smokovca. Počasie prekrásne, ranné ticho a pokoj vo Velickej doline na nezaplatenie :-) No pravdu povediac na prvý deň vcelku veľká túra, no prežili sme.

V nedeľu, po tom čo okolo obeda prestalo pršať sme sa vybrali do Kežmarku. Historicky veľmi významné mesto. Večer sme sa strašne napapali (priam prežrali) v reštaurácii u Starej Mamy.

V pondelok ráno, sme sa vybrali do hmly, smerom na Skalnaté pleso. Pozreli sme ako JaT buldozérujú okolie aby vystavali nové zjazdovky a zasnežovanie. Na skalnatom sme mali šťastie a asi na minútu sa nám trochu otvorila hmla, aby sme mohli pozrieť okolie plesa. Podvečer sa k nám na zvyšok pobytu pridáva Matúš, ktorý si plnil pracovné povinnosti v Poprade.

V utorok sme zahájili výlet do Pienin. Pozreli si okolie Červeného Kláštoru, pozreli Dunajec a dali off-road skratku cez kopec ;-) Streda, deň odchodu, sme si ešte vyšliapli na vodopád Skok zo Štrbského plesa. No a potom už smer vyhriata Bratislava.
Žiadne komentáre: